BIODA - DROŻDŻE GLEBOWE

BIODA - DROŻDŻE GLEBOWE

Jak obniżyć koszty uprawy gleby i spowodować wzrost jej żyzności?
Poruszające się po polu ciągniki i maszyny powodują wielokrotne ugniatanie gleby, co prowadzi do zmian jej właściwości, zniżki plonu oraz wzrostu nakładów energii i kosztów.
Wiele roślin negatywnie reaguje na nadmierne zagęszczenie roli. O drożdżach wiemy dużo: są naszym sprzymierzeńcem w produkcji chleba, wina piwa, wszelkich procesach fermentacyjnych.
Ale czy wiesz, że specjalnie dla ciebie odkryliśmy drożdże glebowe, które uczynią warstwę uprawną puszystą jak pierzynkę. Pozwól zatrudnić na swoim polu preparat BIODA z drożdżami glebowymi, a nie będziesz musiał bronować gleby, zrobią to za ciebie drożdże. Spowodują one zmniejszenie zlewności i skłonność do zaskorupiania się gleby, wpłyną na głębsze korzenienie się roślin, poprawią infiltrację wody i podsiąk kapilarny, ograniczą parowanie wody z gleby, polepszą żyzność gleby poprzez poprawę jej struktury. Oszczędzisz pieniądze na uprawkach, zmniejszając ilość przejazdów sprzętem. Stworzysz swoim uprawom roślin warunki jakich nie miały: żyzna gleba i optymalne warunki fizyczne gleby.
Stwierdzono istotnie ujemny wpływ zagęszczenia gleby na plonowanie buraka i innych roślin. Możesz to zmienić zastosuj Bioda z drożdżami glebowymi. Zyskasz obniżając koszty upraw i wzrost plonu roślin.

KORZYŚCI ZE STOSOWANIA PREPARATU BIODA:
- długotrwałe działanie spulchniające,
- zapobieganie tworzeniu podeszwy płużnej i zaskorupienia,
- zwiększenie obiegu składników pokarmowych,
- zwiększenie strefy wzrostu korzeni,
- pozostawienie nasion chwastów w głębszych warstwach ziemi,
- likwidowanie głębokich kolein,
- wysoka wydajność i niska energochłonność.

 

SPOSÓB UŻYCIA:

- na każdy 100m2 powierzchni uprawy należy przygotować roztwór 50 ml biopreparatu BIODA z drożdżami wymieszać z 4 l wody, następnie glebę opryskać przy pomocy opryskiwacza rolniczego,
- na każdy 1 ha powierzchni uprawy należy przygotować roztwór 5 l biopreparatu BIODA z drożdżami wymieszać z 400 l wody, następnie glebę opryskać przy pomocy opryskiwacza rolniczego. Uwaga opryskiwacz nie może zawierać resztek preparatów chemicznych (grzybobójczych).

OPAKOWANIE:

Kanister zawiera: 1l, 5l, 10l, 20l, lub 30 litrów preparatu. Opakowanie można oddać do recyklingu.              

 

BHP

Przystępując do pracy z preparatem wskazane jest stosowanie odzieży ochronnej, maseczki na twarz oraz okulary ochronne.

Po zakończonej pracy z preparatem dobrze umyć ręce, twarz oraz okolice ciała ,które mogły mieć kontakt z preparatem.

Preparat zachowuje swoje właściwości przez okres 12 miesięcy pod warunkiem przechowywania w temp. +8 °C do +25 °C

Czy wiesz, że?

BIODA jest jednym z nielicznych w Polsce producentów preparatów zawierających kombinacje żywych kultur bakterii służących rozkładowi wszelkiej materii organicznej powstającej w produkcji zwierzęcej, roślinnej czy w gospodarstwie domowym.

© 2015 BIODA. All Rights Reserved. Designed By Intercel

Search