PRODUKTY - NASZA OFERTA


BIODA UTYLIZACJA GNOJOWICY

Gnojowica zastosowana jako nawóz naturalny nie poddany obróbce bakterii zatruwa nasze środowisko. Dzieje się tak z tej przyczyny, że w gnojowicy pozostaje nierozłożona materia organiczna. Gnojowica wylewana w dużych ilościach bezpośrednio do gleby nie może być wykorzystana przez rośliny.

BIODA USZLACHETNIENIE OBORNIKA

Biologiczny preparat do uszlachetniania obornika i gnojowicy. Preparat tez został skomponowany z odpowiednich szczepów bakterii, wyizolowanych ze środowiska naturalnego. Preparat stosujemy bezpośrednio na ruszt, stanowisko zwierzęcia lub pryzmę obornika. Mikroorganizmy wprowadzone do masy organicznej prowadzą do jej mineralizacji, nie dopuszczając do procesów gnilnych. Rozkład masy organicznej przy użyciu Biody zapobiega rozwijaniu się grzybów sprzyjając namnażaniu bakterii.

BIODA USZLACHETNIENIE POMIOTU KURZEGO

Biologiczny preparat do uszlachetniania pomiotu. Preparat tez został skomponowany z odpowiednich szczepów bakterii, wyizolowanych ze środowiska naturalnego. Preparat stosujemy bezpośrednio na ściółkę w kurniku. Mikroorganizmy wprowadzone do masy organicznej prowadzą do jej mineralizacji. Rozkład masy organicznej przy użyciu Biody zapobiega rozwijaniu się grzybów oraz zakwaszaniu gleby.

BIODA CZYSTE SZAMBO

Masz problem z szambem: nieprzyjemne zapachy, obawa o zdrowie rodziny, konieczność kłopotliwego i częstego opróżniania? Znamy receptę! Żywe kultury bakterii, które są tak żarłoczne, że zawartość twojego szamba zredukują prawie do zera w ciągu miesiąca. Nie wiesz co to znaczy to ci wyjaśnię. Wystarczy, że do szamba dodasz porcje preparatu BIODA. Bakterie będą żywić się stałymi częściami tam zgromadzonymi.

BIODA EKO KOMPOST

Żywe kultury bakterii, wyselekcjonowane szczególnie do produkcji kompostu. Preparat zastosowany do odpadków roślinnych składowanych w kompostowniku przyspiesza mineralizacje masy organicznej do prostych związków nieorganicznych.

BIODA DROŻDŻE GLEBOWE

Wiele roślin negatywnie reaguje na nadmierne zagęszczenie roli. O drożdżach wiemy dużo: są naszym sprzymierzeńcem w produkcji chleba, wina piwa, wszelkich procesach fermentacyjnych. Ale czy wiesz, że specjalnie dla ciebie odkryliśmy drożdże glebowe, które uczynią warstwę uprawną puszystą jak pierzynkę.

BIODA ORGANICZNO-MINEREALNY NAWÓZ WSPOMAGAJĄCY UPRAWY ZBÓŻ

Mikroorganizmy wchodzące w skład preparatu BIODA dla zbóż podnoszą zdrowotność roślin przeciwdziałają takim chorobom jak np. askochytoza liści, brunatna plamistość liści. Ponadto mikroorganizmy te mają zdolność syntetyzowania wolnego azotu z powietrza i przekształcenia go w formy łatwo przyswajalne dla roślin, co skutkuje podniesieniem zdrowotności roślin, intensywniejszym kwitnieniem i zwiększeniem plonowania.

BIODA ROZKŁAD RESZTEK POŻNIWNYCH

Dosyć ważnym źródłem substancji organicznej są resztki pożniwne. Po zbiorze roślin uprawnych pozostają na polu korzenie, ścierń i opadłe liście, a przy zbiorze kombajnowym również plewy, strączyny, łuszczyny. Im większe otrzymuje się plony, tym więcej resztek pożniwnych pozostaje na polu, a więc tym więcej zostanie przyoranych. Wydawać by się mogło, że przyoranie rozdrobnionej słomy po uprawie zbóż, rzepaku, odpadów po zbiorze warzyw, liści buraczanych, zwiększa zawartość składników i ożywia glebę. Okazuje się jednak, że resztki te zalegają w glebie nawet kilka lat (np. słoma około trzech) gnijąc w warunkach niemal beztlenowych. Nowe, wschodzące rośliny początkowo ukorzeniają się w warunkach normalnych, ale po pewnym czasie korzenie docierają do nadgniłych i spleśniałych resztek. Dalsze warunki wzrostu roślin stają się więc niekorzystne.

BIODA ORGANICZNO-MINEREALNY NAWÓZ WSPOMAGAJĄCY UPRAWĘ ZIEMNIAKÓW I ROŚLIN OKOPOWYCH

Mikroorganizmy wchodzące w skład preparatu BIODA wspomagają uprawę ziemniaków i zapobiegają takim chorobom jak zaraza ziemniaka, alternarioza ziemniaka, mozaika kędzierzawa ziemniaka. Ponadto mikroorganizmy te mają zdolność syntetyzowania wolnego azotu z powietrza i przekształcenia go w formy łatwo przyswajalne dla roślin, co podniesieniem zdrowotności roślin, intensywniejszym kwitnieniem i zwiększeniem plonowania.

BIODA NAWÓZ ORGANICZNO-MINERALNY WSPOMAGAJĄCY UPRAWY ROŚLIN KAPUSTNYCH I KRZYŻOWYCH

Mikroorganizmy wchodzące w skład preparatu BIODA dla roślin kapustnych , rzepaku powodują pogrubienie pędu głównego oraz wzrost liczby najbardziej plonotwórczych rozgałęzień I rzędu u rzepaku, co jest gwarancją wysokiego plonu dobrej jakości. Mikroorganizmy zapobiegają również takim choroby jak szara pleśń, czerń krzyżowych fuzariozę kapusty czy mączniak rzekomy kapustnych. Ponadto mikroorganizmy te mają zdolność syntetyzowania wolnego azotu z powietrza i przekształcenia go w formy łatwo przyswajalne dla roślin, co skutkuje podniesieniem zdrowotności roślin, intensywniejszym kwitnieniem i zwiększeniem plonowania.

BIODA NAWÓZ ORGANICZNO-MINERALNY WSPOMAGAJĄCY UPRAWĘ TRUSKAWEK I ROŚLIN JAGODOWYCH

Mikroorganizmy wchodzące w skład preparatu BIODA dla truskawek zapobiegają takim chorobom jak szara pleśń, biała plamistość liści truskawek. Choroby grzybowe truskawek i innych roślin jagodowych w sposób znaczący obniżają zdrowotność plantacji, plon owoców oraz ich przechowywanie.Bioda jako nawóz organiczno-mineralny wspomaga uprawę truskawek i innych roślin jagodowych dzięki syntetyzowaniu wolnego azotu z powietrza i przekształcenia go w formy łatwo przyswajalne dla roślin.

BIODA NAWÓZ ORGANICZNO-MINERALNY WSPOMAGAJĄCY UPRAWY POMIDORÓW I POZOSTAŁYCH PSIANKOWATYCH

Mikroorganizmy wchodzące w skład nawozu BIODA wspomagają uprawę pomidorów i ziemniaków, papryki, zapobiegają takim chorobom jak zaraza ziemniaka, mączniak prawdziwy pomidora, zgorzel, siewek papryki, fytoftoroza papryki, szara pleśń papryki, fuzaryjne więdnięcie papryki.

BIODA ORGANICZNO-MINEREALNY NAWÓZ WSPOMAGAJĄCY UPRAWY DRZEW I KRZEWÓW OWOCOWYCH

Mikroorganizmy wchodzące w skład nawozu BIODA wspomagają uprawę drzew i krzewów owocowych, zapobiegają takim chorobom jak szara pleśń, mączniak prawdziwy i rzekomy, brunatna zgnilizna, parch jabłoni. Ponadto mikroorganizmy te syntetyzując wolny azot z powietrza i przekształcają go w formy łatwo przyswajalne dla roślin, co skutkuje poprawą zdrowotności roślin, intensywniejszym kwitnieniem i zwiększeniem plonowania.

BIODA PIĘKNE ZDROWE ROŚLINY

Preparat zawiera żywe kultury bakterii, wyselekcjonowane ze środowiska. Wprowadzenie bakterii do gleby, obornika czy kompostu powoduje szybsze uwolnienie łatwo przyswajalne składników odżywczych dla roślin.

BIODA OCZKO WODNE

Jakże często marzysz o pięknym spokojnym, sielankowym miejscu do odpoczynku. Kiedy stworzysz już takie miejsce okazuje się, że przyjemność odpoczynku zakłóca konieczność częstego czyszczenia oczka, mętniejąca woda, chorujące ryby, nieprzyjemna woń gnijących resztek roślinnych. Zastosuj preparat BIODA. Specjalnie do twojego oczka wodnego skomponowaliśmy odpowiednie szczepy bakterii, które będą dbały o to aby woda była przejrzysta, dotleniona, a rybki zdrowe.

BIODA DO AKWARIUM

Akwaryści duzi i mali zawsze dbają o swoje akwaria ,rybki i rośliny. Przyjemnie jest patrzeć na akwarium w którym jest pełna harmonia tego ekosystemu. Okazuje się ,że najważniejszą rolę w utrzymaniu dobrej jakości wody pełnią bakterie. Preparat BIODA do akwarium zawiera kompozycje kilku szczepów kultur bakterii, które odpowiedzialne są za mineralizacje szczątków organicznych.

BIODA DO SEPARATORA TŁUSZCZU

BIODA do separatora tłuszczów przeznaczona jest do oczyszczania ścieków technologicznych z dużą zawartością substancji tłustych. Separacji tłuszczu w separatorze towarzyszy zjawisko osadzania się tłuszczów w jednolitą warstwę na ściankach separatora oraz blokowanie przepływu płynów z przewodów doprowadzających.

BIODA DO SEPARATORA ROPOPOCHODNYCH

Wody deszczowe, jak i procesowe (z myjni, warsztatów itp) zawierają substancje ropopochodnych,które zagrażają środowisku naturalnemu ,co nie pozwala na wprowadzenie ścieków do kanalizacji miejskiej. Preparat BIODA oczyszcza zawiesinę z zawartość ropopochodnych. Ciągła separacja ścieków przy użyciu preparatu Bioda pozwala na wielokrotnie większe wprowadzenie ścieków do kanalizacji miejskiej niż użytkowanie separatora bez wspomagania biologicznego.

Czy wiesz, że?

BIODA jest jednym z nielicznych w Polsce producentów preparatów zawierających kombinacje żywych kultur bakterii służących rozkładowi wszelkiej materii organicznej powstającej w produkcji zwierzęcej, roślinnej czy w gospodarstwie domowym.

© 2015 BIODA. All Rights Reserved. Designed By Intercel

Search